Sposób na naukę języka niemieckiego - jeśli lubisz pisać :)

Sposób na naukę języka niemieckiego - jeśli lubisz pisać :)

Zeszyt do nauki słówek z języka niemieckiego języka obcego, zapisz przeczytaj zapamiętaj - Niemiecki online dla dorosłych, Niemiecki w opiece


W dzisiejszych czasach, w których mamy wszechobecny dostęp do mediów, telefonów, komunikatorów, gdy praktycznie przestaliśmy już pisać i wysyłać papierowe listy oraz kartki świąteczne, zapomnieliśmy przy okazji jak ważne jest pisanie ręczne na papierze jako wspomaganie w nauce języka obcego, w tym również języka niemieckiego.

Pisanie ręczne odgrywa kluczową rolę w procesie nauki, ponieważ skupia naszą uwagę na szczegółach. Dzięki pisaniu nasz mózg jest w stanie lepiej przetwarzać informacje, analizować je i porządkować. To pozwala nam lepiej zrozumieć to, co piszemy, a jednocześnie ułatwia zapamiętywanie poprzez głębsze zanurzenie się w pisanej treści. Pisanie może stać się pewnym rodzajem pomostu, który będzie łączył nasze myśli i pomoże nam solidnie zbudować naszą wiedzę.

Osobiście uwielbiam pisać ręcznie.. Może nie było tak zawsze (kiedyś nawet moja Pani Polonistka zwróciła mi uwagę, żebym się bardziej starała...). Życie płynęło, a ja coraz bardziej lubiłam pisać, wręcz kochałam. W zapamiętywaniu nowych słówek, wyrażeń, czy też zasad gramatycznych z języka niemieckiego, pisanie było dla mnie na pewnym etapie najważniejszą metodą uczenia się. Wykorzystywałam do tego zwykłe zeszyty (czyste, w linie, w kratkę) oraz przeróżne pisaki, cienkopisy oraz zakreślacze. Również dzisiaj na moim biurku stoją w rządku małe zakreślacze w kolorach pastelowych - zawsze gotowe do użycia :D

Bardzo cieszy mnie zakup nowego notatnika, czy też zeszytu. Uwielbiam piękne okładki i minimalistyczne wnętrza. A ponieważ od pewnego czasu pokochałam tworzyć różne szablony w programie Canva, postanowiłam również stworzyć "coś dla innych" - i tak oto powstały moje pierwsze zeszyty do nauki słówek - idealne do wykorzystania nie tylko na początku nauki języka obcego, ale również przy poszerzaniu słownictwa. Wszystkie zeszyty do nauki słówek, które można znaleźć na moim profilu autora "Niemiecki w opiece" na platformie Amazon, są w linie i posiadają na każdej stronie dwie kolumny, dla łatwiejszego porządkowania słówek i wyrażeń. A dla lepszej przejrzystości, niektóre z zeszytów mają co drugą linię szarą - aby wybrać odpowiedni dla siebie zeszyt do słówek, przeczytaj ich opisy. Popatrz na grafikę poniżej, jak niektóre z nich wyglądają i jak je można wykorzystać.

Zeszyt do nauki słówek, Zeszyt do zapisywania słówek z języka niemieckiego

Oczywiście ucząc się języka niemieckiego, czy też innego języka obcego, poprzez pisanie ręczne, zakreślanie, podkreślanie itp., nie możemy zapominać, że samo pisanie nic nie da.. Ale jeśli dorzucimy do tego częste słuchanie oraz wymawianie na głos, tego co zapisaliśmy, to rezultaty będę dużo szybsze i bardziej  widoczne. Moim zdaniem nauka języka niemieckiego (oraz każdego innego języka obcego) bez rozmów czy też głośnego czytania oraz mówienia (choćby do samego siebie;)) nic nie da. Zdaję sobie sprawę, że są również osoby, które nie lubią pisać ręcznie.. więc to nie będzie dla nich. Ale dla osób, które kochają pisać i które gustują w ładnych zeszytach czy notatnikach, pisanie w zeszytach do słówek będzie idealnym uzupełnieniem w efektywnej w nauce języków obcych. 

Zapraszam do wypróbowania - znajdź coś dla siebie ;)
Sprawdź - ZESZYTY DO NAUKI / DO ZAPISYWANIA SŁÓWEK